OdporúčameZaložiť web alebo e-shop
aktualizované: 18.01.2010 05:07:33 

 


O woodoo už počul asi každý.A takmer každý , kto počul dobre , aspoň trošku premýšľal o realizácii tohto čarovania. Také myšlienky bosorákom , napádajú večer , keď tmavé rúško noci poodhalí všetko zvláštne , čo za dňa nechcelo byť videné .Moji milí , predtým však, ako začnete fantazírovať o tom , či navždy umlčať otravných susedov , neprajných pedagógov alebo despotické frajerky , oboznámte sa s faktami.

Woodoo nie je určené pre pubertálne zábavy -násťročných . Je to viera v duchov a nižšie božstvá-loa , ktoré sa zmocňujú svojich verných uctievačov .
Vieru v čarovanie a čarodejnícke praktiky priviezli na americký kontinent černošskí otroci. Tu sa vyvíjala pod vplyvom európskych a indiánskych kultúr a najvýraznejšie sa prejavila na Haiti ako svojrázny kult woodoo . Slovo woodoo pochádza zo západoafrickej jazykovej oblasti a znamená bohovia alebo duchovia . Aj keď pôvod woodoo nie je celkom známy , niektorí odborníci sa domnievajú , že pochádza z Nigérie .
Rituály woodoo sú založené na sugescii a silnej autorite miestnych šamanov.Sú sprevádzané tancami kňažiek mambo . Traduje sa , že šaman dokáže urieknuť človeka až natoľko , že dotyčný sa buď zblázni , alebo od strachu pred samotnou kliatbou mu zlyhá srdce . Neodmysliteľnou súčasťou je aj rituál zapichovania ihlíc či špendlíkov do woodoo bábiky .O klasickej woodoo bábike už počul kdekto , dokonca ich možno kúpiť v " špecializovaných obchodoch" .Väčšinou však ide o blud , pretože bábiku si každý musí vyrobiť sám .Celý rituál vyrábania bábiky je omnoho dôležitejší ako samotné vyrieknutie želania. Bábiku treba vymodelovať z vosku a ideálne je do hmoty primiešať aj nechty alebo vlasy urieknutej osoby . Počas obradu je dosť podstatné myslieť na budúcu obeť , predstavovať si ju v najrozličnejších situáciách a napokon jej menom označiť bábiku .Nevyhnutné sú aj úplne nové , ešte nepoužité špendlíky.Ich účel hádam netreba vysvetľovať. Jednoducho sa zapichávajú do rôznych častí tela bábiky počas odriekania kliatby . Avšak ak už sú zapichnuté , v žiadnom prípade sa ich nesmie nik dotknúť , inak by sa celá kliatba obrátila na neho.A potom stačí vyčkať .Toľko k bábike . Tým ,ktorých tento proces ešte neodradil asi treba pripomenúť , že zahrávanie sa s ohňom vie byť nebezpečné. Ak vyslovíte kliatbu , vraj sa stane nešťastie aj vám , už len z princípu , že chcete ubližovať . A tak navrhujem prenechať woodoo tým , ktorým patrí. Haiťanom a nepoučiteľným turistom .

 Výroba voodoo bábky

Teda, nebudem hovoriť o skutočnom voodoo, o padaní do tranzu, podrezávaní hydiny, ukazovaní kosťou a podobných veciach… Naša bábka bude síce "voodoo", ale taká celkom obyčajná, vhodná najmä pre kúzla a rituály sviečkovej mágie. Napriek tomu si povedzme pravdu - ak ju chceme použiť na psychický útok a prísne dodržíme postup, nahromadíme do nej presne takú negatívnu energiu ako v najtemnejšom voodoo rituáli a ak sme nemali na náš psychický útok legitímny dôvod (napr. nešlo o sebaobranu, boj o prežitie a podobné, na ktoré máme od prírody právo), skôr či neskôr sa k nám zlo navráti. Je to, ako keď sedíte vo vani a vyrobíte veľkú vlnu vody smerom od seba - voda sa odrazí od okraja vane a šplechne nám rovno medzi oči - a presne takou silou, akú sme jej dali.

Úlohou voodoo bábky je predstavovať osobu, ktorej sa kúzlo týka . Býva vyrobená z látky. Ja uprednostňujem, ak je z látky, ktorú target nosil a nevypral, hoci nie vždy máme možnosť sa k takejto látke dopracovať. Ak túto možnosť nemáme, pomôžeme si astrálnou farbou - vyberieme farbu látky podľa astrologickégo znamenia osoby, na ktorú kúzlo zosielame. Existuje na to samostatná tabulka farebnych korespondencii pre voodoo bábky. Teda ak je náš človek narodený v znamení Býka, bábka by mala byť žltá, ružová či bledomodrá. Ak je Kozorožec, bábka by mala byť tmavosivá alebo veľmi tmavozelená (čiernozelená).

Robíme bábku

Budeme potrebovať:

  • látku z odevu, ktorý target nosil, alebo látku patričnej astralnej farby
  • ihlu a niť
  • na vyplnenie patričný materiál (podľa typu kúzla), alebo štandardne kvety z nechtíka alebo okvetné lístky z ruže
  • doplnky, ktoré budú predstavovať vlasy alebo osobný predmet targetu (najmä v prípade, ak nemáme látku, ktorú target nosil)
  • fixku na pokreslenie bábky.

A teraz postup:

Z látky vystrihneme dva obrysy bábky (ako na obrázku) a zošijeme ich, pričom necháme len hlavu otvorenú. Počas šitia sa sústreďujeme na to, koho má predstavovať. Je dôležité, aby naše podvedomie jednoznačne spájalo bábku s danou osobou. Niekedy pomôže, ak nám  veľmi poškodil, prehrať si tú scénu znova, kde bábka bude predstavovať jeho a my budeme predstavovať sami seba. Čím viac emócií sa nám podarí na bábku naviazať, tým väčšiu šancu uspieť má naše kúzlo. Pre naše podvedomie bude bábka predstavovať náš cieľ a čokoľvek urobíme bábke, učíme podvedomie robiť jemu.

Keď máme bábku zošitú, cez dieru v hlave ju naplníme vhodnou plnkou. Typ plnky bude závisieť od rituálu, na ktorý bábku používame. Ak nemáme nič iné, použime nechtíkové kvety alebo ružové lupienky alebo drobné borovicové piliny, vatu, perie... Hlavu nakoniec zašijeme.

Potom môžeme bábke dodať špecifické črty nášho človeka - môžeme jej našiť pramienok jeho vlasov, môžeme ju vyzdobiť nejakým jeho talizmanom, môžeme dokresliť tvár (alebo našijeme na tvár bábky fotografiu tváre, dátum narodenia), alebo si vytvoríme sigil z jeho mena a ten na bábku napíšeme. (Na bábke dole je sigil, ktorý by sa mohol čítať aj "Helar", ale nie je to môj sigil… )

Keď je bábka hotová, založíme ju niekam do krabice, zabalenú do bieleho bavlneného plátna. Tesne pred rituálom ju ešte budeme musieť očistiť a zasvätiť (dedikovať).

Na čo dávať pozor:

  • vyvarujeme sa negativnych kuziel s voodoo bábkami, aj keď prepichovanie, štvrtenie a podobné veci vyzerajú veľmi efektne
  • neskladujme voodoo bábky na "neskoršiu príležitosť" alebo ako dôkaz našej činorodosti; na každej bábke sa počas práce s ňou zachytí priveľa našej vlastnej energie a v zlých rukách by sa dala použiť proti nám
  • po skončení rituálu bábku najprv odsväťme a potom sa jej zbavme (najlepšie je spáliť) - pritom dodržme poradie.

 Podľa účelu

Biela

pre mier, kľúd, pokoj, liečenie a zdravie

Žltá

na zahnanie zlého a "pritiahnutie" priateľov a užitočných ľudí do svojho života

Ružová

pre úspech, príťažlivosť a veselosť

Červená

pre lásku, sex a romantiku a rituály lásky

Zelená
pre peniaze a šťastie (aj šťastie v hre)

Čierna
proti kliatbam a urieknutiu

Použitie farby

Podľa znamenia

Vodnár

indigová modrá, neónová modrá

Ryby

modrozelená, morská zelená, indigo

Baran

všetky odtiene červenej

Býk

žltá, bledomodrá, ružová

Blíženci

fialová, žltá

Rak

zelená, dymovosivá

Lev

oranžová

Panna

fialová, tmavosivá, námornícka modrá

Váhy

žltá, bledomodrá, ružová

Škorpión

červená, tmavočervená, hnedočervená

Strelec

purpurová, tmavomodrá

Kozorožec

modrá, tmavá sivá, tmavá zelená

Odklínanie bábky

Môžeme bábku vziať do rúk a predstaviť si, ako ju obklopuje energia tej farby, aký bol účel kúzla (napr. ak šlo o lásku, tak farba bude ružová). Potom si predstavujeme, ako táto farba pomaly bledne, až vybledne na celkom bielu. Potom si predstavíme zhora lúč studeného očistného modrastobieleho svetla, ako bábkou preteká a všetku zvyšnú bielu energiu odvádza do zeme, až bábka zostane len tým, čím pôvodne bola - látkou a plnkou.

Alebo si urobíme očistné feniklové kadidlo a do misky zarobíme trochu slanej vody, bábku nadymíme nad kadidlom a poprskáme slanou vodou a pritom odriekame:

"Čistím ťa v mene ohňa a vzduchu,

Čistím ťa v mene vody a zeme.

Buď tým, čím si bola na počiatku.

Už nepredstavuješ nikoho a nič.

Už nemáš vzťah k nikomu a ničomu

a stávaš sa tým, čím si bola na počiatku:

látkou a xxx (tu doplniť podľa skutočnosti)."

Najefektívnejšie je bábku proste spláliť.

 Vytvorené službou WebLahko.sk  |  Nahlásiť protiprávny obsah!  |   Mapa stránok